Základní informace

Materiál

Vzhledem k dobrému poměru cena/výkon se pro výrobu pilových pásů na kov nejčastěji používá bimetalová páska. Ta je tvořena tělem z pružinové oceli, na kterou je navařen drát z rychlořezné oceli (RO). Při výrobě dojde k profrézování rychlořezné vrstvy a tak jen špičky zubů jsou z RO. Po zakalení jsou řezné hrany zubů tvrdé a odolné vůči opotřebení, naopak tělo zůstane pružné a ohebné, a tak je schopné odolávat cyklickému namáhání v průběhu řezání.

M42

C Cr Mo V W Co
1,09 3,90 9,40 1,20 1,50 8,00

M51

C Cr Mo V W Co
1,26 4,00 3,60 3,20 9,30 10,00

Výhody bimetalových pilových pásů

Pružnost

Tělo bimetalového pilového pásu je vyrobeno z legované oceli. Vysoká pružnost je základem pro dlouhou životnost a vysoký výkon pilového pásu. 

Tvrdost a odolnost

Špičky zubů vyrobené z rychlořezné oceli v provedení M42 nebo M51 s vysokou tvrdostí až 69 HRC umožňují vysoký řezný výkon i v nejnáročnějších aplikacích.

Nejlepší spojení 

Kombinace tvrdé řezné hrany a ohebného těla pilového pásu poskytuje výborné mechanické vlastnosti. Oba materiály jsou svařeny pomocí nejmodernějších technologií.

PILANA Metal spolupracuje

Naši významní partneři

Využíváme soubory cookies, díky kterým Vám můžeme poskytovat lepší služby. Kliknutím na tlačítko OK udělíte souhlas s užitím. OK | Odmítnout Zásady používání cookies